Lívia Hlavačková - slovenská autorka fantasy príbehov


23
okt
2013

Recenzia na blogu Svet kníh

0 komentáre - Gwind: Nezabiješ?

Prvú recenziu, ktorú som zachytila, napísala Maťa Straková a zverejnila ju na blogu Svet kníh. Hodnotenie 5/5. Parááda! :)


V krátkosti vyberám:

Reakcia po prečítaní:

Tak toto bolo dobré... Naozaj dobré! Chcelo by to ďalší diel.

Môj názor:

Keď som prvý krát našla túto knihu a prečítala si anotáciu, tak ma okamžite zaujala a bežala som písať autorke. Spoločenstvo vrahov, mágia... No neznie to super?

Keď som sa do knihy púšťala, tak som nevedela, čo mám očakávať. Každopádne, predčilo to všetky moje očakávania, bavilo ma to od prvej po poslednú stránku. Spoločenstvo vrahov sa mi naozaj páčilo a vôbec, celý ten svet bol skvelo vymyslený, ale nie tak otravne prešpekulovaný, že máte pocit, že sa tam okrem opisu sveta nedeje nič. A našťastie žiadny vrahovia s neznesiteľnými výčitkami svedomia. To býva poriadne otravné :D

Taktiež tam skoro vôbec nebol cítiť taký ten slovenský nádych, čo je plus a keby neviem, tak by ma ani nenapadlo, že je to slovenská kniha. Je na úrovni mnohých celosvetových bestsellerov.

Sú dve veci, ktoré ma iritovali. Sú to viac-menej maličkosti, ale občas mi to veľmi vadilo. Prvá vec je to, že tam bol veľký počet výkričníkov. V priamej reči to bolo v pohode, ale akonáhle sa čosi opisovalo a v tom hŕba výkričníkov... Druhá vec je, že sa striedalo meno Anna a Gwind. Niečo spravila Anna a vzápätí zase Gwind.

Čítalo sa mi to naozaj veľmi dobre, nechcela som sa od toho odlepiť, stále som bola zvedavá, čo bude ďalej. Keď sa zdalo, že viem, čo sa bude diať, nastal zvrat. Autorka nič svojim postavám nedala zadarmo. Kniha má obsiahlu cieľovú skupinu, môže sa páčiť každému. A ja ju každému rozhodne odporúčam.

 

Celú recenziu od Mati Strakovej si môžete prečítať na blogu Svet kníh.


Zdieľat na FB Zdieľat na FB
komentare Vložte komentár

Meno
Komentár
Kontrolná otázka: *
4 a 2 je