Lívia Hlavačková - slovenská autorka fantasy príbehov


23
okt
2013

Tlačová správa na fandom.sk

0 komentáre - Gwind: Nezabiješ?

Na fandom.sk sa je správa o Gwind s novými informáciami, ktoré nie sú nikde inde.


Správa s rôznymi novými informáciami s fandom.sk:

Pred nedávnom vydalo vydavateľstvo Ikar román Lívii Hlavačkovej, ktorú poznáme z rôznych poviedok, súťaží a conov. Na konte má viaceré ocenenia, z ktorých spomenieme napríklad víťazstvo v súťaži O nejlepší fantasy či v Cene Fantázie. Jej poviedky ste si mohli prečítať v časopisoch Fantázia, Pevnost a viacerých poviedkových antológiách, naposledy v antológii slovenskej fantasy Čas hrdinov alebo antológii mikropoviedok Fantastická 55. Nedávno písala na svoju stránku poviedku na pokračovanie. Ak ste boli na jej conových prednáškach, viete, že vyštudovala medicínu, z ktorej pri prednášaní a písaní čerpá.

Jej románový debut s názvom Gwind: Nezabiješ? sa objavil na pultoch koncom septembra. Román vás vtiahne do sveta nájomných vrahov, ktorí zajmú vysokoškoláčku Annu krátko po tom, ako sa tam objaví. Ak chce prežiť, musí Anna zabudnúť na mnohé, čomu dovtedy verila. Postupne spoznáva svet, v ktorom vládne mágia, dvorské intrigy a boje. Spoznáva aj samotných vrahov a zisťuje, že ani na nájomných hrdlorezov sa nedá pozerať cez čierno-bielu optiku. Časom i ona berie do ruky zbraň, hoci si nevie predstaviť, žeby naozaj niekoho zabila. Svet okolo nej jej však nedáva veľmi na výber.

V jednom z rozhovorov prezradila, že slovo „Gwind“ znamená v jazyku Morany (krajiny, do ktorej sa Anna dostane) „Cudzinka“. Je to prezývka, ktorú Anna používa namiesto mena, keďže mágia je v tejto krajine schopná meno zneužiť. My sme sa tiež dozvedeli, že práve slovo Gwind a tiež predstava výsledného charakteru hlavnej hrdinky stáli pri zrode knihy s názvom Gwind: Nezabiješ?, ktorej prvopis sa zmestil do siedmich rukou písaných zošitov formátu A5.


Zdieľat na FB Zdieľat na FB
komentare Vložte komentár

Meno
Komentár
Kontrolná otázka: *
4 a 2 je